Украиноязычные библиотеки

Цей пост - результат кволої та анабіозної роботи за кілька років. В інеті на форумах та у ЖиЖах блукають різні версії цього списку, і схоже на те що я дозрів до публікації кінцевого варіанту. Звичайно я не претендую на довершеність і пропоную усім тим для кого ця тема не байдужа долучитися і запропонувати бібліотеки та книгосховища у яких ще (або вже) б'ється життя.
Список розділено на кілька частин. Перша частина - бібліотеки, у другій знаходяться сайти і блоги, що не можна назвати бібліотеками, та які все ж містять тексти, або скани ну і нарешті третя частина цілком присвячена самвидаву.

Бібліотеки.

Бібліотека українського центру
http://www.ukrcenter.com/library/default.asp/ станом на 27.07.08 жива. На цей час найбільша на просторі укрнету цілком україномовна ліба. Дозволяє поповнювати себе користувачам.
Укрліб
http://www.ukrlib.com.ua/ станом на 27.07.08 жива.Збіса багато реклами. Досить велика ліба, дозволяє читання он лайн та скачування зіп архівів з текстами у форматі ТХТ, принаймні натикаюся я саме на такі.
Бібліотека світової літератури
www.ae-lib.org.ua/станом на 27.07.08 жива. Оригінали та переклади. За твердженням авторів ліба поповнюється хронологічно, починаючи з давньогрецької літератури. На сьогодні більш менш повно представлена давньогрецька та давньоримська література, Середньовічна література, а також література для дітей. У розділі «Художня література» автори розміщені хронологічно, в інших - за алфавітом. У собі містить фактично окремий проект присвячений творчості Селінджера який віддзеркалено на народ.ру http://www.ae-lib.org.ua/salinger/ дзеркало http://www.salinger.narod.ru/
Українська бібліотека - "Джерело"
http://ukrlib.com/ станом на 27.07.08 жива. Містить досить велику колекцію перекладів світової літератури українською.
Весна - Вiртуальна Русь
www.vesna.org.ua/ станом на 27.07.08 жива. Своєрідна бібліотека, де можна зламати очі, логіку та мозок. Частина посилань веде назовні на різноманітні сайти та сторінки, частина з яких вже повимирала як панцирні риби.
Уkраїнсьkа елеkтронна бібліотеkа EXLIBRIS
http://exlibris.org.ua/ станом на 27.07.08 жива. Мало художньої літератури, проте містить досить значну колекцію історичних документів мемуарів та публіцистики.
Бібліотека української поезії
http://poetyka.uazone.net/ станом на 27.07.08 жива.
Наукова бібліотека "Буковина"
http://buklib.net/ станом на 27.07.08 жива. Студентські конспекти, підручники і монографії. Переважно стосується навколо фінансових наук.
Мистецький проект Літтак
http://www.littak.org.ua/ станом на 27.07.08 жива. Охайна і гарненька. Книжок небагато, проте вони у fb2. Має дзеркало на ЖиЖі. http://community.livejournal.com/littak_ua/
Е-бібліотека «Чтиво»
http://chtyvo.org.ua/ станом на 27.07.08 жива. За словами авторів це книгозбірня україномовної літератури. Тексти будь-якого твору можуть бути представлені у різних, в т.ч. заархівованих, форматах (*.txt, *.html, *.doc, *.fb2 тощо) у кодуваннях Windows 1251 або Юнікод UTF-8.
Сайт торонтського університету (присвяченo україністиці)
http://www.utoronto.ca станом на 27.07.08 живий. Електронна бібліотека української літератури дає читачам, особливо студентам на університетах, доступ до текстів творів української літератури (з головної сторінки )
Информационно-поисковая система-каталог
http://www.ekniga.com.ua/ станом на 27.07.08 жива. Переважно російськомовний ресурс, що все ж містить деяку кількість українських текстів.
Проза
http://www.lib.proza.com.ua/ станом на 27.07.08 жива. Оригінальна. Поруч з українською та російською літературою на полицях знаходиться революційна література та ісламські тексти.
"BIBLOS"
http://www.biblos.org.ua/ станом на 27.07.08 жива. Ліба з самвидавом. Власне перехід на розділ самвидаву тут
Українська література
http://ukrlit.com.ua/ станом на 27.07.08 жива. Oрієнтована на школярів. Є кілька аудіо книг.
Ukrainian historical library
http://www.ukrhistory.narod.ru/ станом на 27.07.08 жива. Збірка історичної літератури і документів.
Літопис
http://litopys.org.ua/ станом на 27.07.08 живий. Літописи, давня українська література, мовознавство та історичні мапи.
Українська історія
http://ua-history.narod.ru/ станом на 27.07.08 жива. Автори стверджують що цей сайт створений для допомоги при вивченні історії України, всесвітньої історії та суміжних дисциплін. Я б ніколи не здогадався.
Малоруская народная историческая библиотека
http://mnib.malorus.org/ станом на 14.08.08 жива.Містить книжки історичної спрямованості багатьма мовами, переважно девятнадцятий, початок двадцятого століття.
Либрусек
http://lib.rus.ec/ станом на 27.07.08 живе. Вдалий проект, відкритої офшорної бібліотеки. Головна мова - російська, та зареєстровані користувачі отримують можливість скачувати і неросійськомовні (читай - і українські) книжки.
Украинская проза на Lib.Ru
http://lib.ru/SU/UKRAINA/ станом на 14.08.08 жива.Ця бібліотека коментарів не потребує
Книгосховище українського мовця
http://www.madslinger.com/bookvault/index.html станом на 14.08.08 жива. Це десятки поцифрованих та впорядкованих підручників, словників, порадників з української мови. Доступ після реєстрації.
Українська казка
http://www.kazka.in.ua/ станом на 27.07.08 жива. Дуже красивий та приємний проект, вельми рекомендую тим в кого діти ще здатні сприймати казку. Оформлення просто чудове.

Книговмісні не-бібліотеки.

Бібліотека пана Більбо
http://www.kulichki.com/tolkien/arhiv/ukr/ станом на 14.08.08 жива.Толкін українською.
Товариство "МЕМОРІАЛ" імені Василя Стуса
http://memorial.org.ua/ станом на 14.08.08 жива.Списки репресованих митців, деякі твори.
Інститут історії України
http://history.org.ua/0/ станом на 14.08.08 жива. Дослідження та монографії українських істориків, періодика з тієї ж теми.
Історія України
http://history.franko.lviv.ua/index.htm станом на 14.08.08 жива.Створено при підтримці Бюро Освітніх і Культурних програм США. Містить кілька вебкнижок і довідник з історії України.
Зустріч Квебек-Україна
http://zustrich.quebec-ukraine.com/lib/index.html станом на 14.08.08 жива.Досить цікава збірка книжок та статей, переважно історичного ухилу.
Українське життя в Севастополі
http://ukrlife.org/ станом на 27.07.08 живе. Пункт опору. Тримається на одній людині. Статті і книжки у бібліотеці переважно присвячені становленю свідомості українця і мовній проблемі.
Українська спілка
http://spilka.us.org.ua/ станом на 14.08.08 жива.Історія та художня література. Всеж це скоріше культурний проект, ніж повноцінна ліба.
Культурологічний часопис «Ї»
http://www.ji.lviv.ua/index.htm станом на 14.08.08 жива.У розділі "бібліотека" містить невелику збірку текстів.
Біблія українською
http://www.ukrlc.org/bible/ станом на 14.08.08 жива.Перекладено з давньоєврейської й грецької мов на українську наново митрополитом Іларіоном.
Блог Дубінського
http://dubinskyi.narod.ru/ станом на 14.08.08 жива.Блог Ігоря Дубінського, перекладача з японської на українську та російську мови.
Писане-сумно?
http://sumno.com/ станом на 14.08.08 жива.Інтернет видання про культуру.
С Л О В О Г Р А Й
http://slovogray.narod.ru/ станом на 14.08.08 жива. Книжки Ігоря Січовика, дитячого письменника, а також упорядковані ним видання.
Студентська електронна бібліотека "ЧИТАЛКА"
http://chitalka.info/ станом на 27.07.08 жива. Підручники онлайн з купою реклами. Іноді трапляються російською.
Компания Украина-диплом
http://www.ukraine-diplom.com/ станом на 27.07.08 жива. Містить кілька десятків підручників українською, що доступні тільки для читання. Як ви вже зрозуміли це "підприємство" за грошенята штампує реферати-дипломи для студентства, книжки відповідно з загальних студентських наук.
До українців
http://one.xthost.info/newbabilon/ станом на 27.07.08 живе. Я не знаю як це назвати. Пишу щоб знов не отримати посилання на цю сторінку від якоїсь сердешної людини.
Тексти на сайті бібліотеки імені Вернадського
http://www.nbuv.gov.ua/eb/ukr.html станом на 27.07.08 жива. Кілька книжок класиків і кілька унікальних сканів.

Самвидав.

Лабіринт українського самвидаву
http://samvydav.net/ станом на 27.07.08 живий з застереженнями Переповзає на новий хостінг.
"Рожевий cлоник"
http://slonyk.com/ станом на 27.07.08 живий. Проза і поезія. Чудний проект...
Літературне обє`днання Glosa
http://glosa.com.ua/ станом на 27.07.08 живе.
Pозділ самвидаву бібліотеки biblos
http://www.biblos.org.ua/sampub/ станом на 27.07.08 живе.
Поезія та авторська пісня України
http://www.poezia.org/ станом на 27.07.08 жива.
Велети, життя і смерть
http://www.angelfire.com/tn/tysovska/станом на 14.08.08 жива. Поезія та проза. Досить велика спільнота.
Цей пост більше не буде оновлюватися на лібрусеку, остання версія фактично передрук з ЖиЖи, посилання на оригінальну примітку: http://njamnjam-bookeater.blogspot.com/2008/07/blog-post_28.html
Якщо ви знаєте про існування ліби, яка не була огорнута моїми зашарпаними очима, або ви перейшли за адресою та знайшли труп - будь ласка відпишіться на моє мило, або лишіть звісточку у коментарях.

Комментарии

Респект за работу!

Дуже дякую ! Давно шукав.

Вот спасиба

.

Українська фантастика
http://zhelem.com/ua/
Бібліотека кошового писаря- українська література
http://pysar.net/

http://zhelem.com/ua/ це фактично не бібліотека, а персональна сторінка акуратно та гарно оформлена та продубльована трьома мовами, містить посилання на загальнознані ресурси.

http://pysar.net/ вкину до загального кошика :)

Спасибо! Нашёл много кой-чего интересного.

Дякую.

А как насчет http://ekniga.com.ua?
Ресурс правда подзаброшен, но он очень мощный.Язык в основном русский но и на украинском попадается.
Вопрос навскидку - хтось має файлик із цією книжкою - "Гобiт". изд. Киев, 1991 ?
Підказка - це першій український переклад оповідання Толкина "Хоббіт", дуже страхітливий за якостью, таке малюкам на добраніч читати вкрай не рекомендується, перша фраза вражає наповал - "На острiвцi посеред пiдземного озера жив старий Гам-Гам, слизьке чудовисько..." І досі шукаю цю річь. Може хтось може допомогти?

У неті є версія ніби від 1985 року, але починається так :

Цитата:
У норі під землею жив собі гобіт. Не в бридкій загидженій мокрій норі, де повно дохлих червів і тхне багном, але й не в сухій та голій піщаній печері-вигрібанці, де ані сісти, ані попоїсти — нічогісінько немає. Була то гобітівська нора, а де гобіти, там і затишок.

Переклад з англійської Олександра Мокровольського
За виданням “Веселки”, Київ, 1985
На ЛітТаку Фб2, на укрцентрі розбитий на 3 частини.

Дякую

Либрарий http://www.lib.proza.com.ua/ Здесь много современной украинской литературы.

еще одна ссылка в копилку
http://www.littak.org.ua/
библиотека открылась пару месяцев назад, но пополняется потихоньку

Щось негаразд з skaz.iatp.org.ua. Остання інформація в Ґуґлі - за 31 травня. Невже їх закрили?

http://library.org.ua/ Українська бібліотека SESNA - напівмертвий. але, може, ще оживе.

А от щодо "Чарівного жирафа" сумнівів немає - він вже точно не з нами. Проте дещо з нього збереглось - тому звертаюся з проханням: люди, хто має час і сили - відновіть матеріали звідси! (кодування сторінок win1251).
____________________________________

Ще декілька хороших місць:

І сюрприз для тих, хто ще не зорієнтувався: українські книги на lib.rus.ec.

rr3 написал:
люди, хто має час і сили - відновіть матеріали звідси!
ИМХО безнадюга - я оттуда (в смысле - с "жирафа" на вебархиве за 2002-2003 год) пытался стянуть "Чарівний бумеранг" и ещё что-то - половина страниц битая с извинениями за полетевший винчестер вебархива. :(

2 Рыжий Тигра: Покопався на сайті - тепер і сам бачу. Що ж, частина є на інших бібліотеках - решту може хтось/колись/якось відсканує...

Ще дещо:

http://samvydav.net/ "Лабіринт українського самвидаву". http://vsiknygy.net.ua/ "Друг читача": рецензії, репортажі, огляди, інтерв'ю, фрагменти нових книжок для знайомства.

Могу попробовать скачать себе на машину, а потом залить на фтп. Но там существенный разнобой форматов. Сейчас просматриваю экслибрис - там архивы *.htm файлами.

ЗЫ: Экслибрис скачал. Могу залить на фтп архивные папки.

http://knyhobachennia.com/ "Книгобачення — український видавничий портал"
є непогані статті

X